Układanie płytek - jak skrócić pracę? 0
Układanie płytek - jak skrócić pracę?

Remont często spędza sen z powiek właścicielom mieszkań i domów. Chcą, aby wszystko było idealnie zrobione w jak najkrótszy czasie i po jak najmniejszych kosztach. Najczęściej poszukujemy fachowców, którzy wykonają większość pracy za nas, jednakże nie zdajemy sobie sprawy, że wiele rzeczy jesteśmy w stanie wykonać własnymi rękami. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze i mieć pewność co do wykonania. Niektóre prace remontowe mogą wydawać się zbyt skomplikowane, aby robić je samemu, jak na przykład układanie płytek. Jednak z dobrym przygotowaniem, nie będzie to stanowiło większego problemu. W tym tekście pokażemy główne problemy, które mogą pojawić się przy pracach glazurniczych i lepiej być na nie przygotowanym, oraz jak możemy skrócić czas przy płaszczyznowaniu płytek.

 

Najczęściej popełniane błędy

1. Nierówna powierzchnia

Jest zmorą nie tylko dla amatorów, ale i profesjonaliści mogą mieć z nią duży problem. Łatwo wtedy o nierówne rozmiary fugi, czy krzywe ułożenie kafli. Będzie to wyglądało nieestetycznie i z czasem może być potrzebna poprawa, czyli skucie glazury, a co za tym idzie, dodatkowe koszta. 

2. Przygotowanie powierzchni

Podłoże pod płytki musi być odpowiednio przygotowane. W przypadku kolejnego remontu trzeba skuć stare warstwy, które się kruszą lub łuszczą, a ubytki uzupełnić. Należy pamiętać o oczyszczeniu z kurzu, tłuszczu, czy pozostałości starego kleju, które zmniejszają przyczepność zaprawy klejowej. Może się to przyczynić do odpadania kafli i potrzeby szybszego remontu. Nie powinno się zapominać o gruntowaniu, które zwiększa przyczepność kleju, wzmacnia podłoże i reguluje jego chłonność.

3. Zły wybór i  przygotowanie zaprawy klejowej

Jeżeli nie znamy się na klejach, warto zapytać obsługi w sklepie stacjonarnym, bądź sprzedającego w internecie, jaki wybrać do naszego rodzaju płytek. Mamy wtedy większą pewność, że klej nie okaże się za słaby. Na etykietach zapraw klejowych zawsze podana jest instrukcja z konkretnymi proporcjami- wody i suchej mieszanki, których trzeba przestrzegać. Znajdą się glazurnicy, amatorzy, jak i profesjonaliści, którzy będą pomijać jakieś etapy lub mieszać “na oko”. Wtedy klej do płytek będzie za rzadki lub za gęsty i nie będzie nadawał się do użytku.

4. Niewłaściwa ilość nakładanej zaprawy

Może przyczynić się do szybszej potrzeby renowacji. Jeżeli użyje się jej za mało, płytki, zwłaszcza podłogowe mogą pękać, odpadać i powodować głuche odgłosy. Jeżeli użyjemy za dużo, płytki mogą zostać zalane przez klej i będą nieestetycznie wyglądać.

5. Nerwy i stres

Problemem, który dotyczy praktycznie każdego glazurnika. Z założenia chcemy, aby prace remontowe wykonać jak najszybciej i jak najlepiej. Fachowcy, których wynajmujemy, wystawiają opinię o firmie, swoją pracą. Natomiast płaszczyznując płytki na własną rękę, stresujemy się, aby wszystko wykonać jak najlepiej. W przypadku jakichkolwiek błędów denerwujemy się coraz bardziej, ponieważ generuje to dodatkowe koszty i czas.

 

Rozwiązanie

Warto wspomnieć, że główne pomieszczenia, które najczęściej poddawane są pracom glazurniczym to kuchnie i łazienki, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Dlatego niezależnie, czy jest to remont generalny, zmiana wystroju, czy renowacja, zależy nam, aby praca była wykonana jak najszybciej. Brak dostępu lub utrudnienie w korzystaniu z nich może być bardziej problematyczne, niż się wydaje.

Osobę, która podejmie się kładzenia płytek, mogą te problemy zniechęcić i przestraszyć, dlatego wychodzimy z pomocną dłonią. Oferujemy innowacyjne rozwiązania, jakimi są systemy poziomowania płytek. Produkty m.in. od polskiego producenta są wykonane z najwyższej jakości materiałów, który nadaje się do recyklingu. Nadają się zarówno dla profesjonalisty, jak i amatora. Opierają się głównie na prostym montażu klinów i klipsów, który pozwala na szybszą pracę o mniejszych kosztach, nie tracąc przy tym na efekcie. Przedstawimy teraz kilka systemów, które ułatwią pracę, a w pełnej ofercie naszego sklepu każdy znajdzie coś dla siebie.

Systemy poziomowania płytek - jaki wybrać?

System Twist Level pochodzi od włoskiego producenta i różni się od innych systemów. Do wkręcanego montażu używa się śruby, nakrętki i podkładki. Nie jest jednak wcale trudniejszy w użytku, więc sprawdzi się zarówno u profesjonalisty i amatora.

Link: System poziomowania Twist Level

System Simplefix trafi w gusta wielu klientów, ponieważ występuje w czterech rozmiarach. Dużym atutem są kliny, które pasują do wszystkich rozmiarów klipsów, więc zawsze można zamówić konkretny produkt osobno, oszczędzając przy tym pieniądze.

Link: System poziomowania płytek Simplefix

System poziomowania SIMPLEFIX REUSABLE jest wielokrotnego użytku i sprawdzi się na każdej płaszczyźnie. Przychodzi również z pomocą, gdy zapomni się podłożyć klips przed położeniem płytki. 

Link: System poziomowania płytek Simplefix Reusable - wielokrotnego użytku

System poziomowania Perfect Level Classic pozwala uzyskać minimalną fugę 1,5mm, bez potrzeby używania poziomic i krzyżyków.

Link: System poziomowania płytek Perfect Level

Te, jak i inne systemy do płaszczyznowania płytek wraz ze szczegółowymi opisami znajdziecie na naszej stronie https://elgan.pl/

 

Podsumowanie

Prace glazurnicze mogą z początku przerażać, zwłaszcza niedoświadczonego glazurnika. Jednak wcześniejsze zapoznanie się z najczęstszymi problemami może pomóc zapobiec ich popełnieniu. Systemy poziomowania płytek mają nie tylko pomóc w uniknięciu takich błędów, jak krzywo położone kafle, ale mogą zaoszczędzić czas pracy i zmniejszyć koszty. Są proste w montażu i nie wymagają dużych umiejętności, dlatego nadają się do użytku dla każdego.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl