Remont tarasu: Jak położyć deski tarasowe? 0
Remont tarasu: Jak położyć deski tarasowe?

Gorące dni są już coraz bliżej, nic więc dziwnego, że wielu z nas planuje teraz remont tarasu lub remont balkonu. W sezonie letnim miejsca te często przejmują funkcję salonu i stają się centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Niestety, po wielu przebytych zimach i po latach użytkowania podłoga naszego tarasu często aż prosi się o remont! Jednym z pierwszych pytań jakie pojawiają się w takiej sytuacji to: Czy dam radę sam, czy zadzwonić po fachowca.

 

Dam radę sam - nie potrzebuję ekipy! 

Jeśli zdecydowałeś się samemu wykonać remont tarasu i być bohaterem we własnym domu, musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do pracy (narzędzia, deski itp.) Zanim jednak zaczniesz się w nie zaopatrywać musisz zastanowić się jakich materiałów chcesz użyć na pokrycie swojego tarasu.  Płytki przysparzają nieco problemów przy montażu. Jeśli balkon lub taras są krzywe to  przed położeniem płytek należy je wyrównać gdyż w innym wypadku płytki nie będą się trzymać lub pojedyncze sztuki będą pękać od chodzenia po nich. Łatwo ulegają  one też uszkodzeniom mechanicznym. Dodatkowo powierzchnia płytek szybko się nagrzewa. Jeśli więc nasza podłoga jest wystawiona na bezpośredni kontakt ze słońcem to chodzenie po niej może być po prostu niemożliwe. Innym utrudnieniem jest konieczność oczyszczenia betonu przed montażem oraz zapewnienie odpływu wody.

Jaka posadzka na tarasie? 

Istnieją jednak atrakcyjne alternatywy dla płytek. Mogą to być deski tarasowe lub deski kompozytowe. To rozwiązanie pozwoli nam cieszyć się drewnianą posadzką na tarasie oraz oszczędzi nam komplikacji, które towarzyszą kładzeniu płytek. Montaż desek tarasowych jest dość prosty. Nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy, ani drogich materiałów. Poza tym drewniany taras ma swój styl i jest często wybieraną opcją w domkach jednorodzinnych. Jest to więc zadanie idealne dla każdego domowego majsterkowicza! Kolejnym atutem jest to, że deski tarasowe najczęściej mają ryflowaną warstwę wierzchnią, dzięki której odprowadzany jest nadmiar wody. Jeśli podjąłeś już decyzję z jakich materiałów chcesz korzystać, następnym elementem będzie wymierzenie swojego tarasu oraz przygotowanie odpowiednich narzędzi. 

Jak ukryć ślady łączenia desek? 

Podczas montażu mogą pojawić się pewne trudności. Jedną  z nich są widoczne ślady łączenia desek. Powoduje to nie tylko nieestetyczny wygląd podłogi, ale przekłada się również  na komfort użytkowania. Napotykanie szczelin podłogi gołymi stopami może być nieprzyjemne.  Tutaj z pomocą przychodzą nam systemy do ukrytego montażu desek tarasowych. Ich zalet jest wiele! Są one dostosowane zarówno do desek drewnianych jak i kompozytowych. Skracają one znacznie czas montażu, ale przede wszystkim zapewniają idealne odstępy (fugi) oraz brak widocznych łączeń desek. W efekcie uzyskamy niezwykle estetyczny i atrakcyjny wygląd naszego tarasu lub balkonu. Dodatkowo ukryty montaż deski tarasowej stosuje technikę, w której deski opierają się na podkładach dystansowych, zamiast bezpośrednio na legarach. Zapewnia to świetną wentylację, a to przekłada się na ograniczenie spękań i zniszczeń wywołanych temperaturą i w efekcie znacznie przedłuża żywotność deski.

 Podsumowanie 

Podsumowując przy dobrym przygotowaniu teoretycznym i po zaopatrzeniu w odpowiednie narzędzia  każdy może stać się bohaterem własnego domu i sam wyremontować taras. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze na ekipie remontowej i zyskamy masę satysfakcji z wykonanej pracy.

Firma Elgan w atrakcyjnych cenach oferuje wysokiej jakości systemy do ukrytego montażu desek tarasowych polskiej produkcji. W zależności od potrzeby można kupić zestawy z mniejszą lub większa ilością elementów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pod linkiem: SYSTEM UKRYTEGO MONTAŻU DESEK TARASOWYCH

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl