Jaki system poziomowania płytek wybrać w 2021 roku? 0
Jaki system poziomowania płytek wybrać w 2021 roku?

Kiedy słyszymy słowo “remont”, pierwsze skojarzenie, jakie przychodzą nam do głowy, to duże wydatki i ogrom poświęconego czasu. Chcemy, aby nasz nowy dom służył na lata, jednak, jak dobrze wiecie, większe lub mniejsze remonty są czasem nieuniknione. Często poszukujemy fachowców, którzy wykonają za nas, niektóre czynności, takie jak układanie glazury. Jednak przy użyciu odpowiednich narzędzi, każdy z nas może go wykonać, niezależnie od umiejętności i zaoszczędzić przy tym pieniądze. W tym tekście przedstawimy: czym są systemy poziomowania płytek i dla kogo są przeznaczone, jak się ich używa i jakie najlepiej wybrać w 2021 roku.

Systemy poziomowania płytek

Często wychodzimy z założenia, że do remontu potrzebne jest doświadczenie i specjalistyczny sprzęt. Wiele sklepów wychodzi temu naprzeciw i swoimi produktami oferuje nam, coraz więcej narzędzi, aby wykonać wiele robót remontowych na własną rękę.  Najlepszym przykładem będzie tutaj oferta systemów do poziomowanie płytek na podłodze i ścianach.. Używanie tradycyjnych poziomic i krzyżyków dystansowych odchodzi do lamusa, a coraz większą popularnością cieszą się klipsy i kliny do glazury, czyli tak zwany system poziomowania/płaszczyznowania płytek.

Na czym to polega i dla kogo jest?

System poziomowania płytek jest bardzo użyteczny podczas prac glazurniczych zarówno dla amatora, jak i profesjonalisty.  Sprawdzi się na każdej powierzchni,  niezależnie czy będzie używany w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, czy kładziemy płytki na podłodze, czy ścianę i z jakiego tworzywa kafli używamy. Stosuje się je w trakcie klejenia, jeszcze przed fugowaniem. Układamy dobrze pierwszą płytkę, pod którą podkładamy klipsy, następnie dociskamy ją klinami. Dzięki systemom możemy wyrównać płytki względem siebie i docisnąć je do podłoża. Samo montowanie systemów jest łatwiejsze niż tradycyjne metody. Po wyschnięciu kleju wyłamujemy górne części klipsów, wyjmujemy kliny i możemy zabierać się za fugowanie. Oszczędzasz czas, pieniądze i wszystko możesz zrobić sam.

Rynek produktów do poziomowania płytek jest duży, dlatego każdy powinien znaleźć idealny dla siebie. Przy jego wyborze, należy wziąć pod uwagę grubość płytek, których będziemy używać i szerokość fugi, jaką chcemy uzyskać. W przypadku używania klasycznego systemu trzeba również oszacować wielkość zestawu, jaką będziemy potrzebować i czy nie będziemy potrzebowali większej ilości klipsów. 

Większość naszych produktów pochodzi od polskich producentów i są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Umożliwiamy zakup całych systemów lub poszczególnych elementów w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Zaprezentujemy kilka wybranych systemów, które będą świetnymi opcjami na rok 2021, a do zapoznania się z pełną ofertą sklepu zapraszamy na http://elgan.pl/
 

System poziomowania Simplefix

Występują w czterech rozmiarach, w zależności od potrzeb klienta. Będą idealne dla amatorów, jak i profesjonalistów. Największym plusem, są kliny tego systemu, które pasują do wszystkich rozmiarów klipsów. Można je zakupić w wersjach:

 • 1000 klipsów i 200 klinów za 149zł
 • 500 klipsów i 100 klinów za 74,95zł
 • Konkretne produkty osobno

Po więcej szczegółów zapraszamy do linku poniżej:

https://elgan.pl/pl/c/SYSTEM-POZIOMOWANIA-SIMPLEFIX/26

System poziomowania ELGAN LEVEL

Produkt naszej firmy. Sprawdzi się zarówno do glazur mało- i wielkoformatowych, na ścianach i podłogach. Najwyższej jakości plastik, nadaje się do recyklingu. Oferta obejmuje dwa warianty rozmiarowe: 1mm i 1,5mm

 • 100 klinów i 400 klipsów za 85zł
 • 100 klinów i 300 klipsów za 68zł
 • Osobne produkty

Do zapoznania się z pełną ofertą tego systemu zapraszamy poniżej:

https://elgan.pl/pl/c/SYSTEM-POZIOMOWANIA-ELGAN-LEVEL/102

System poziomowania Twist Level

Wyprodukowany we Włoszech. Wyróżnia się na tle innych systemów montażem: wykorzystuje się śruby, nakrętki i podkładki do wkręcania. Nie jest on wcale trudniejszy od używania klinów i klipsów. Występuje w dwóch rozmiarach: 1mm i 2mm.

 • 50 nakrętek/głowic zwykłych i 200 śrub za 79,20zł
 • 50 nakrętek/głowic, 50 czarnych podkładek i 100 śrub za 103,50zł
 • Oddzielne produkty

Po całą ofertę zapraszamy do linku poniżej:

https://elgan.pl/pl/c/SYSTEM-POZIOMOWANIA-TWIST-LEVEL/101

System poziomowania Perfect Level Classic

Wykonany z solidnego tworzywa, odpornego na uszkodzenia. Uzyskujemy minimalną fugę, dzięki klipsom 1,5mm. Jeżeli decydujemy się na fugę o większej grubości, wystarczy użyć krzyżyków glazurniczych. Efekt zawsze będzie perfekcyjny. Przykładowe ceny:

 • 100 klipsów i 100 klinów za 34zł
 • 200 klipsów i 200 klinów za 68zł

Całą ofertę można zobaczyć w linku:

https://elgan.pl/pl/c/SYSTEM-POZIOMOWANIA-PERFECT-LEVEL/25

System poziomowania SIMPLEFIX REUSABLE

Wielokrotnego użytku, sprawdzi się zarówno na ścianie, jak i podłodze. Polski producent zagwarantował materiały najwyższej jakości: wytrzymałe metalowe stopki i plastik nadający się do recyklingu. Warto też wspomnieć, że ten system przychodzi z pomocą, kiedy zapomnimy podłożyć klips, przed położeniem płytki. Na cały zestaw składają się uchwyty, nakrętki i klucz. Oferujemy dwa warianty cenowe:

 • 50 uchwytów, 50 nakrętek, 1 klucz za 32,60zł
 • 100 uchwytów, 100 nakrętek, 2 klucze za 63,96zł

Do zapoznania się ze szczegółami zapraszamy poniżej:

https://elgan.pl/pl/c/SYSTEM-POZIOMOWANIA-PLYTEK-WIELOKROTNEGO-UZYTKU/99

 Każda osoba, która postanawia zająć się pracami glazurniczymi, powinna mieć odpowiedni sprzęt, jak szpachla, czy poziomica. Jednak nawet najlepszej jakości narzędzia nie zapewnią nam równo ułożonych kafli, co mają na celu systemy poziomowania płytek. Nie wymagają od użytkownika dużych umiejętności, dlatego każdy może ich używać i poczuć się jak profesjonalista. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze na ekipie remontowej i błędach, których te systemy pomagają uniknąć. Montaż jest prosty, więc pozwala skrócić czas pracy i nie traci na tym efekt końcowy. Wyżej wymieniliśmy te systemy, które rekomendujemy na rok 2021, a do zapoznania się z pełną ofertą sklepu, zapraszamy na stronę:  https://elgan.pl/

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl